1,204,044 total companies in Romania
| # | Company | City | Sector | Revenue | Employees | Score |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ocean Credit IFN SA | București | Alte activitati de creditare | 183.6B | 649,108 | 80 |
| 2 | Daw Management Broker de Asigurare | Constanța | Activitati ale agentilor si br | 30.5B | 107,857 | 80 |
| 3 | Lacoli Broker de Asigurare Srl | Râmnicu Vâlcea | Activitati ale agentilor si br | 11.1B | 95,596 | 80 |
| 4 | cfr infrastructura | bucureşti 12 | -- | 9.7B | 20,000 | 80 |
| 5 | OMV PETROM SA | BUCHAREST | Extractia petrolului brut | 6.8B | 7,228 | 65 |
| 6 | visteon romania | timisoara | -- | 6.3B | 20,000 | 80 |
| 7 | Metrorex | Bucharest | passenger transport | 5.7B | 4,951 | 72 |
| 8 | shopping center network s.r.l. | cluj-napoca | -- | 5.7B | 20,000 | 80 |
| 9 | beko romania | găeşti | -- | 5.5B | 7,500 | 80 |
| 10 | morad group | bucharest | -- | 5.5B | 7,500 | 80 |
| 11 | Sc Automobile DACIA Sa | Mioveni | Fabricarea autovehiculelor de | 5.3B | 11,457 | -- |
| 12 | OMV PETROM MARKETING SRL | BUCHAREST | Comert cu amanuntul al carbura | 4.7B | 190 | 65 |
| 13 | LIDL Discount SRL | Bucureşti | Comert cu amanuntul in magazin | 4.4B | 11,293 | 65 |
| 14 | fcc construcción romania | sector 1 | -- | 4.1B | 20,000 | 80 |
| 15 | Kaufland Romania SCS | Bucureşti Sectorul 2 | Comert cu amanuntul in magazin | 3.7B | 14,340 | 65 |
| 16 | grampet group of companies | -- | -- | 3.6B | 7,500 | 80 |
| 17 | pankarpathia srl | oradea | -- | 3.6B | 7,500 | 80 |
| 18 | ROMPETROL RAFINARE S.A. | -- | Fabricarea produselor obtinute | 3.5B | 1,124 | -- |
| 19 | farmasi românia | -- | -- | 3.4B | 20,000 | 80 |
| 20 | mara georgeta irina | vladimirescu | -- | 3.4B | 20,000 | 80 |
| 21 | mr sem | leţcani | -- | 3.0B | 20,000 | 80 |
| 22 | ROMPETROL DOWNSTREAM SRL | BUCHAREST | Comert cu amanuntul al carbura | 2.9B | 438 | 65 |
| 23 | blockchain crypto summit romania | sibiu | -- | 2.9B | 20,000 | 80 |
| 24 | long & foster companies | -- | -- | 2.8B | 20,000 | 80 |
| 25 | yusen logistics (romania) | chiajna | -- | 2.8B | 3,000 | 80 |
| 26 | fracht group romania | bucharest | -- | 2.8B | 3,000 | 80 |
| 27 | FORD OTOSAN ROMANIA S.R.L | -- | Fabricarea autovehiculelor de | 2.8B | 5,581 | -- |
| 28 | SC PROFI ROM FOOD SRL | -- | Comert cu amanuntul in magazin | 2.6B | 9,944 | -- |
| 29 | SPEEH HIDROELECTRICA SA | -- | Productia de energie electrica | 2.5B | 3,461 | -- |
| 30 | Dedeman S.R.L. | Bacau | Comert cu amanuntul al articol | 2.3B | 12,113 | 65 |
| 31 | CARREFOUR ROMANIA SA | BUCHAREST | Comert cu amanuntul in magazin | 2.3B | 9,278 | 65 |
| 32 | LUKOIL ROMANIA SRL | -- | Comert cu amanuntul al carbura | 2.2B | 356 | -- |
| 33 | ELECTRICA FRNIZARE SA | -- | Comercializarea energiei elect | 2.2B | 801 | -- |
| 34 | maviscorp - eternal night industries | cluj-napoca | -- | 2.2B | 20,000 | -- |
| 35 | ENGIE ROMANIA SA | -- | Distributia combustibililor ga | 2.2B | 831 | -- |
| 36 | METRO CASH & CARRY ROMANIA SRL | Bucuresti | Comert cu ridicata nespecializ | 2.1B | 3,928 | 65 |
| 37 | E.ON ENERGIE ROMANIA S.A. | -- | Comercializarea combustibililo | 2.1B | 679 | -- |
| 38 | curtea europeană de arbitraj judiciar românia | -- | -- | 2.0B | 20,000 | 80 |
| 39 | liberty galați | galaţi | -- | 2.0B | 7,500 | 80 |
| 40 | MEGA IMAGE SRL | BUCURESTI | Comert cu amanuntul in magazin | 2.0B | 10,886 | 65 |
| 41 | pugsport challenge | bucharest | -- | 1.9B | 20,000 | 80 |
| 42 | k&k electronics romania | -- | -- | 1.9B | 3,000 | 80 |
| 43 | SC MOL ROMANIA PETROLEUM PRODUCTS SRL | -- | Comert cu amanuntul al carbura | 1.9B | 259 | -- |
| 44 | Societatea Nationala de Gaze Naturale ROMGAZ S.A. | -- | Extractia gazelor naturale | 1.7B | 5,287 | -- |
| 45 | Rompetrol | Bucharest | petroleum industry | 1.7B | 7,000 | 67 |
| 46 | REWE ROMANIA SRL | -- | Comert cu amanuntul in magazin | 1.7B | 6,524 | -- |
| 47 | arcelormittal galati | -- | -- | 1.7B | 7,500 | 80 |
| 48 | Robert Bosch SRL | -- | Fabricarea de echipamente elec | 1.6B | 5,875 | -- |
| 49 | Robert Bosch SRL | -- | Fabricarea de echipamente elec | 1.6B | 5,875 | 60 |
| 50 | AMEROPA GRAINS S.A | -- | Comert cu ridicata al cerealel | 1.6B | 391 | -- |
| 51 | Dante International SA | Bucuresti-Sectorul 6 | Comert cu amanuntul al articol | 1.6B | 3,231 | 65 |
| 52 | SN NUCLEARELECTRICA SA | -- | Productia de energie electrica | 1.5B | 2,352 | -- |
| 53 | OSCAR DOWNSTREAM S.R.L | -- | Comert cu ridicata al combusti | 1.5B | 499 | -- |
| 54 | edy international spedition | timisoara | -- | 1.5B | 3,000 | 80 |
| 55 | Continental Automotive Romania SRL | Timisoara | Fabricarea de echipamente elec | 1.4B | 8,479 | 65 |
| 56 | SC ALTEX ROMANIA SRL | -- | Comert cu amanuntul al articol | 1.4B | 3,717 | -- |
| 57 | SC FILDAS TRADING SRL | -- | Comert cu ridicata al produsel | 1.4B | 1,660 | -- |
| 58 | COFCO INTERNATIONAL ROMANIA SRL | BUCHAREST | Comert cu ridicata al cerealel | 1.4B | 176 | 65 |
| 59 | compania națională poșta română | -- | -- | 1.3B | 20,000 | 80 |
| 60 | jumbo romania | sector 3 | -- | 1.3B | 7,500 | 80 |
| 61 | INTERBRANDS ORBICO SRL | -- | Comert cu ridicata al produsel | 1.2B | 2,176 | -- |
| 62 | Autoliv Romania | -- | Fabricarea altor piese si acce | 1.2B | 8,813 | -- |
| 63 | ORANGE ROMANIA S.A. | -- | Activitati de telecomunicatii | 1.2B | 2,368 | -- |
| 64 | SC VITERRA ROMANIA SRL | -- | Comert cu ridicata al cerealel | 1.1B | 63 | -- |
| 65 | SC RENAULT COMMERCIAL ROUMANIE SRL | -- | Comert cu autoturisme si autov | 1.1B | 149 | -- |
| 66 | VODAFONE ROMANIA SA | BUCHAREST | Activitati de telecomunicatii | 1.1B | 2,289 | 65 |
| 67 | Dacia | Mioveni | automotive industry | 1.1B | 11,026 | 77 |
| 68 | scr grup | bucharest | -- | 1.0B | 7,500 | 80 |
| 69 | CARGILL AGRICULTURA SRL | BUCHAREST | Comert cu ridicata al cerealel | 1.0B | 154 | 65 |
| 70 | DIGI ROMANIA SA | -- | Activitati de telecomunicatii | 1.0B | 10,177 | -- |
| 71 | professional association of the security companies-apcs | bucharest | -- | 1.0B | 20,000 | 80 |
| 72 | ALLIANCE HEALTHCARE ROMANIA S.R.L. | -- | Comert cu ridicata al produsel | 983.7M | 824 | -- |
| 73 | emily's assets | -- | -- | 969.5M | 20,000 | 70 |
| 74 | yazaki r&d timișoara | timisoara | -- | 946.8M | 3,000 | 70 |
| 75 | CNTEE TRANSELECTRICA SA | -- | Transportul energiei electrice | 936.3M | 1,980 | -- |
| 76 | PPC ENERGIE SA | -- | Comercializarea energiei elect | 931.4M | 278 | -- |
| 77 | S.C. CONTINENTAL AUTOMOTIVE PRODUCTS S.R.L. | -- | Fabricarea anvelopelor si a ca | 930.9M | 2,593 | -- |
| 78 | Hella Romania SRL | -- | Fabricarea de echipamente elec | 926.8M | 5,575 | -- |
| 79 | PORSCHE ROMANIA SRL | Oraş Voluntari | Comert cu autoturisme si autov | 926.5M | 142 | 65 |
| 80 | RISK CONTROL INSURANCE AND REINSURANCE BROKER SRL | BUCUREȘTI, SECTORUL 1 | Activitati ale agentilor si br | 921.8M | 34,455 | 65 |
| 81 | SELGROS CASH CARRY SRL | -- | Comert cu ridicata nespecializ | 908.3M | 4,755 | -- |
| 82 | BRITISH AMERICAN TOBACCO (ROMANIA) TRADING SRL | -- | Comert cu ridicata al produsel | 905.8M | 856 | -- |
| 83 | sodexo romania br | bucharest | -- | 852.4M | 3,000 | 70 |
| 84 | SC DR MAX SRL | -- | Comert cu amanuntul al produse | 847.2M | 4,056 | -- |
| 85 | Farmexim S.A. | Balotești | Comert cu ridicata al produsel | 838.3M | 616 | -- |
| 86 | GENERAL BROKER DE ASIGURARE SRL | TÎRGU MUREȘ | Activitati ale agentilor si br | 824.4M | 30,814 | 65 |
| 87 | barcelohotelier | brasov | -- | 812.5M | 20,000 | 70 |
| 88 | solax power românia | arad | -- | 801.6M | 3,000 | 70 |
| 89 | ADM ROMANIA TRADING SRL | -- | Comert cu ridicata al cerealel | 793.7M | 163 | -- |
| 90 | ENERGY DISTRIBUTION SERVICES SRL | BUCUREȘTI, SECTORUL 2 | Comercializarea energiei elect | 793.3M | 15 | 65 |
| 91 | SCHAEFFLER ROMANIA SEL | -- | Fabricarea lagarelor, angrenaj | 788.8M | 4,905 | -- |
| 92 | OMV Petrom Marketing | -- | -- | 774.7M | 219 | 65 |
| 93 | SC SILCOTUB SA | -- | Productia de tuburi, tevi, pro | 773.1M | 1,830 | -- |
| 94 | OMV Petrom | Bucharest | petroleum industry | 772.4M | 12,498 | 72 |
| 95 | PPC ENERGIE MUNTENIA SA | -- | Comercializarea energiei elect | 755.3M | 251 | -- |
| 96 | ministerul culturii si patrimoniului national | bucureşti 32 | -- | 754.7M | 7,500 | 70 |
| 97 | SC Liberty Galati SA | -- | Productia de metale feroase su | 739.1M | 4,772 | -- |
| 98 | DISTRIBUTIE ENERIGIE ELECTRICA ROMANIA SA | -- | Distributia energiei electrice | 706.1M | 6,387 | -- |
| 99 | ENGIE ENERGY MANAGEMENT ROMANIA SRL | Bucharest | Comercializarea combustibililo | 700.6M | -- | 65 |
| 100 | COCA COLA HBC ROMANIA SRL | -- | Productia de bauturi racoritoa | 695.7M | 1,452 | -- |
This ranking shows the top 100 companies in Romania by reported revenue, sourced from official government registries. The S.C.A.L.A. Score (0-100) provides an at-a-glance assessment of financial health. Detailed reports from €0.99. API access from €19/month.