E
EGNE AS
● Website: egne.no
Grade B
↗
Growing
Based on score analysis
< €500K
Revenue (2025)
Positive
Net Income
€501K
Total Assets
B
Grade
Get notified when score changes
Risk Overview
● Revenue: Stable
● Profitability: Profitable
● Status: active
Key People
Executive data not available. Get Enterprise Report →
Corporate Structure
→ EGNE AS (this company)
Corporate group data requires LEI. Get Enterprise Report →
Ownership
Legal FormYI42
Registered Capital€492,574
Detailed ownership available in Get Enterprise Report →
Top Competitors
Companies in the same sector and revenue range
| Company | Revenue | Employees | Score |
|---|---|---|---|
| EGNE AS | < €500K | N/A | 65 |
| Veidekke | > €1B | 1,000+ | 72 |
| NorgesGruppen | > €1B | 1,000+ | 67 |
| HYDRO ALUMINIUM AS | > €1B | 1,000+ | 65 |
| COOP NORGE SA | > €1B | 1,000+ | 70 |
| DNB Bank | > €1B | 1,000+ | 77 |
Certifications & Standards
No certifications on record. Claim this profile to add certifications (ISO 9001, ISO 14001, SOC 2, etc.).
Credit Worthiness
Excellent
Outstanding financial health and stability
Latest News
Loading...
Company Details
| Tax ID / VAT | 912871940 |
| LEI | 549300Y3S2AWYYSOB280 |
| Legal Form | YI42 |
| Founded | 2013-12-05 |
| Source | gleif.org |
Company Timeline
Founded2013-12-05
Last Financial Report2025
Score Updated2026-05-24
Website preview — egne.no
Financial Summary
| Revenue | < €500K |
| Net Income | Positive |
| Total Assets | €500K - €1M |
| Equity | < €500K |
| Financial Year | 2025 |
Full Financial Report
See what is included in each plan
Exact revenue, profit, employees, 6-year trend, sector benchmark
Similar Companies in Oslo
Company Reviews
No reviews yet. Be the first to review →